Drodzy Mieszkańcy,

21 października wybierzemy nowe władze Piekar Śląskich – Prezydenta i Radę Miasta. To niezwykle ważne, bo osoby, które obdarzymy naszym zaufaniem, będą zarządzały Piekarami Śląskimi przez najbliższe pięć lat. To wielka odpowiedzialność – bo Nasze Miasto to nasza Wspólna Sprawa.

Od 15 lat Stowarzyszenie „Nasze Piekary” skupia mieszkańców wokół odpowiedzialnych działań na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Z inicjatywy Stowarzyszenia powstał społeczny Komitet Wyborczy Wyborców „Nasze Piekary – Współpraca i Rozwój”.  Po raz kolejny, razem z mieszkańcami, przygotowaliśmy Program Rozwoju Piekar Śląskich. Nasi kandydaci to ludzie, których znacie, którzy wspólnie z Wami  rozwiązują małe i duże problemy. Reprezentują różne środowiska, zawody, mają różne zainteresowania, ale łączy ich społeczna pasja, zaangażowanie i troska o Nasze Miasto.

Nasz program zakłada radykalną zmianę sposobu myślenia o zarządzaniu miastem. Stawiamy na Dzielnicechcemy, by miały większy udział w rozwoju Piekar Śląskich, współdecydowały o podziale budżetu i przeznaczeniu pieniędzy. Powołamy też Rady Dzielnic i wprowadzimy zasadę rozstrzygania ważnych kwestii w referendach dzielnicowych i miejskich. Oddajemy głos Dzielnicom, bo na rozwój zasługują wszyscy mieszkańcy!

Liczymy, że – dzięki Waszemu poparciu – będziemy mogli wspólnie te cele zrealizować. Przyszła kadencja to Czas Dla Dzielnic, Czas dla mieszkańców, Czas na Wasz Głos, który zdecyduje o przyszłości Piekar Śląskich!

 

Założyciele Komitetu Wyborczego oraz członkowie Stowarzyszenia „Nasze Piekary”